logo
motyl

Aktualności

Serdecznie zapraszamy dzieci i rodziców na dni otwarte do naszego przedszkola na przełomie maja / czerwca. Dokumenty zgłaszające dziecko do placówki można pobrać na miejscu w przedszkolu.


Przyjmujemy dzieci przez cały rok.

Zapraszamy również dzieci obcojęzyczne, gdyż od wielu lat mamy przyjemność współpracować z dziećmi z Anglii, Norwegi, Danii, Ukrainy i innych krajów. Nasza kadra nie ma problemu w porozumiewaniu się w obcych językach.


Aktualne informacje z życia przedszkola umieszczane są na Tablicy ogłoszeń w naszym dzienniku elektronicznym INSO, gdzie dostęp mają zalogowani rodzice Naszych Podopiecznych.


❤❤❤ Z A P R A S Z A M Y ❤❤❤

Calineczka

Drodzy Rodzice,

Z wielką radością informujemy że nasze przedszkole dołączyło do ogólnopolskiego programu „Dwujęzyczny Przedszkolak”.


Dwujęzyczny Przedszkolak to innowacyjne rozwiązanie w edukacji przedszkolnej, wplatające język angielski do codziennych czynności dziecka, które w sposób naturalny zapewnia mu równoległe poznawanie dwóch języków. Program realizowany jest we wszystkich grupach naszego przedszkola i przewiduje prawie 1000 aktywności i zabaw w ciągu roku. Jest to jedyny program w Polsce który ma tyle zajęć.


Program „Dwujęzyczny Przedszkolak” jest zgodny z podstawą programową wychowania przedszkolnego. Jest przeznaczony dla dzieci, rodzin, nauczycieli i wszelkich placówek edukacyjnych, które chcą, aby język angielski był nieodłącznym elementem życia człowieka. Takie podejście, które kładzie nacisk na dwujęzyczność, wpływa pozytywnie na rozwój intelektualny, społeczny i emocjonalny dzieci. Dodatkowo ogromna baza ćwiczeń ruchowych w¬spomaga także rozwój fizyczny. To wszystko dzięki różnorodnej i ciekawej bazie ćwiczeń językowych, zabaw ruchowych, piosenek, eksperymentów, zajęć kulinarnych, sportowych, przyrodniczych, wprowadza w dwujęzyczną przestrzeń wychowawczą i edukacyjną.


Codzienny kontakt naszych maluchów z językiem angielskim w przedszkolu sprawia, że dzieci nie czują lęku przed językiem obcym, co w konsekwencji wzmacnia poczucie pewności siebie, satysfakcję z podejmowanych działań i chęć do osiągania kolejnych celów. Badania naukowe przeprowadzone na całym świecie dowodzą, że znajomość języków obcych daje ogromne możliwości rozwoju, otwiera okno na świat, ułatwia codzienne działania, ale też daje szansę na realizację najbardziej ambitnych celów i marzeń w coraz bardziej otwierającym się świecie.


Więcej o ogólnopolskim programie „Dwujęzyczny Przedszkolak” – jego twórcach, założeniach i komponentach można znaleźć na stronie dwujezycznyprzedszkolak.com.pl

Calineczka

„Kiedy tancerz tańczy, ziemia pod nim jest święta. Ucz się tańczyć, w przeciwnym razie nie będą aniołowie wiedzieć, co z tobą począć, człowiecze!” 💃💃


I Powiatowy Przegląd Tanecznych Grup Przedszkolnych i Wczesnoszkolnych „Chełmińskie Pląsy”🎉


Dziś część naszych przedszkolaków wzięła udział w konkursie tanecznym. Pięknie zaprezentowali swoje taneczne talenty. Wszyscy zdobylismy złote medale 🥇


Dodatkowo grupa ELFÓW zdobyła wyróżnienie. Od dzis w naszym przedszkolu zamieszkał wyjątkowy kogut Pląsak 🐔 Obiecujemy dbać o niego i dalej cieszyć się tańcem ♥️


Zdjęcie z konkursu
Zdjęcie z konkursu


Zdjęcie z konkursu

Dyplom z konkursu

Dyplom z konkursu

sercem z Uukrainą

szczepienia

Calineczka

Zagrajmy razem

Drodzy Rodzice nasze Przedszkole bierze udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy liczymy na Wasze wsparcie ❤ ❤ ❤

Gramy z WOŚP 30.
30. WOŚP.

Nasze przedszkole i nauczycielki biorą udział w konkursie!

Jest nam niezmiernie miło, iż Przedszkole Niepubliczne "Calineczka", zostało zgłoszone do nagrody "Przedszkole Roku" w akcji "Nauczyciel i Przedszkole na Medal".

Również nasze cudowne Panie Ewelina Świs (Elfy) oraz Roksana Utrata (Motylki) zostały nominowane do Plebiscytu "Nauczyciel na Medal".

Jest to największy plebiscyt edukacyjny w Polsce, który w województwie kujawsko-pomorskim prowadzony jest przez "Gazetę Pomorską", "Express Bydgoski" i "Nowości - Dziennik Toruński".

balony
Głosowanie rozpoczyna się 25 października o godzinie 12:00.
Uprzejmie prosimy wszystkich naszych rodziców o oddanie głosu na naszą placówkę i nasze cudowne panie.
Informacje na temat konkursu dostępne są na stronie pomorska.pl/nauczyciel


nominacja 1 nominacja 2

Mysz

flaga Polski   flaga Unii Europejskiej
obsługa strony: Bartosz Grabowski | grafika: Zofia Kwiatkowska